KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12343373

nr 1234 3373

Carl Kylberg

(1878-1952), Sverige

Blyerts, 2 st, Carl Kylberg (1878-1952), Sverige, tillskriven. Porträtt, skiss. Proveniens familjen Kylberg, ca 19x20 cm

Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:01:49

6/2 22:32:52 1      Vinnande bud

Carl Kylberg

Läs mer om Carl Kylberg